13. 2. 2013

Perth Diary, poprvé

Slíbila jsem post o mém pobytu v Austrálii a tady je! 
Takže, pěkně popořádku: Už několik měsíců bydlím v Perthu, což je hlavní město Západní Austrálie. Je to město mladé (založeno 1829), moderní a bohaté (ehm, drahé). Ze západu ho ochlazuje Indický oceán a pobřeží lemuje spousta krásných pláží s bílým pískem. Město je vystavěno kolem řeky Swan river, u ní se nachází i centrum, které poznáte podle shluku mrakodrapů. Žije tu asi tolik obyvatel jako v Praze, ale co se týká rozlohy, je to nesrovnatelné. Perth je obrovské město, zhruba jako 10x Praha. Najdete tu lidi snad všech národností světa, hlavně přistěhovalce z Evropy a JV Asie. Roční období jsou v Austrálii přesně naopak - v těchto měsících máme léto, velmi suché a horké, teploty kolem 40°C nejsou výjimkou. Víc vám o městě prozradí samotné fotky!

I promised an article about my stay in Australia, so here it is! 
Lets start at the beginning: I´ve been living in Perth, the capital of Western Australia, for several months. It´s a young (founded 1829), modern and rich (ehm, expensive) city. It´s cooled by the Indian Ocean from the west and the coast has lots of beautiful beaches with white sand. The city is built around the Swan river, where you can find the centre of the city with a lot of skyscrapers. As many inhabitants as in Prague live here, but in terms of land area it is incomparable. Perth is really a huge city, about 10 times as Prague. People of all the nationalities of the world are here, mainly immigrants from Europe and SE Asia. Seasons in Australia are exactly the opposite - now we have summer here, it´s very dry and hot, and temperatures around 40°C are not uncommon. You can discover more about the city from the photos!

view of the city

collecting shells

Fremantle / harbour

AQWABell Tower

center of the city in December

at night

Perth Mint


in the center

Gingin / bush

Yanchep National Park / kangaroos

Riverside Drive / I like that road!

free ping-pong :)

Australia Day


swimming with wild dolphins


...a zase někdy pokračování!
...to be continued!


Foto: Ela + Picaro

5 komentářů :

 1. Jé, těším se na další takovéhle články! Užívej sluníčka :)

  OdpovědětVymazat
 2. Wow! Ty bývaš v Austrálii? To je jeden z mojich snov tam ísť? Ty tam bývaš akože natrvalo, či? každopádne uži si to!! ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, jsem tu jen na dlooouhé dovolené... a děkuji. :)

   Vymazat
 3. Waaaaaau, to sú ohromné fotky !!! vidieť klokana takto zblízka priamo v prírode je môj sen, sú to úžasné zvieratá :) aj austrália :) bývaš priamo v centre ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dostala jsem od Picara vyhubováno, že jsem neodpověděla na tento komentář, takže dodatečně: bydlíme asi 15 min. autem od centra.
   A děkuji!! :)

   Vymazat