15. 4. 2014

Od zlodějů k celebritám

Jeden z víkendových večerů jsem strávila u dramatu The Bling Ring o partičce teenagerů posedlých celebritami a jejich luxusním životním stylem. A světe (ne)div se, dílko je inspirováno skutečným případem zlodějské party, která řadila v americké Kalifornii.


Co dělali? Kradli luxusní zboží u celebrit doma. Možná si říkáte: museli být mazaní, aby se k nim dostali! Ale pravdou je, že to těžké vůbec neměli. Na internetu zjistili, která celebritka je zrovna mimo svou rezidenci, třeba na nějakém večírku, pak si našli její adresu, přes Google Earth zkoukli dům a jeli. Kdo by čekal, že přepychové vily celebrit budou nedobytně zamčené, s aktivním alarmem, nebo nějakým tím bodyguardem odhodlaným bránit pozemské statky svého pána, mýlil by se. 

Třeba taková Paris Hilton, ke které se vydali úplně poprvé, si klíč od domu schovala pod rohožku (jak originální, že). Nakonec se k ní vydali krást snad osmkrát (!) a pokaždé si odnesli tašky napěchované jejími věcmi. By mě zajímalo, kdy si bohatá slečna všimla, že jí něco chybí...

Paris Hilton nakonec svolila, aby režisérka Sofia Coppola natáčela přímo v jejím domě. Kýč a nic než kýč. Polštáře s jejími podobiznami, na zdech titulní stránky časopisů, na kterých je ona, soukromý bar se striptérskou tyčí... Škoda popisovat dál. Neohlášené noční návštěvy luxusuchtivých teenagerů se nakonec dočkali i Orlando Bloom a Miranda Kerr, Rachel Bilson nebo Lindsay Lohan. Jedna z protagonistek na konci filmu říká, že se dokonce s Lindsay setkala ve vězení, když obě bručely. Pokud je to fakt pravda, muselo to být opravdu zajímavé setkání! :) 

Na zkouknutí tohohle filmu jsem se moc těšila, lákalo mě jak samotné téma, tak fakt, že se ho ujala Sofia Coppola, kterou mám moc ráda. Těch 90 minut za to jistě stálo, i když bych čekala, že film půjde více do hloubky a nabídne i trochu té psychologie současné přehnané posedlosti celebritami a touze po životě, jaký vedou ony - večírky, prachy, drahá auta, značkové hadry... Je navíc natočený stylem, který asi každému nesedne. (Taky jsem se občas ošívala.)

Každopádně vám doporučuji si o celém případu přečíst třeba na anglické Wikipedii, je to zajímavé čtení. Členové The Bling Ring, jak partě v Americe říkali, popisují, jak si vybírali své cíle, jak se svými loupeživými výpravami chlubili spolužákům atd. Mně zaujal třeba fakt, že hlava skupiny, Rachel Lee alias filmová Rebecca (ve škole známá jako nejlépe oblékaná studentka), byla při krádežích vždy ledově klidná a soustředěná na cíl. Z filmu je to také moc dobře zřetelné a člověka z toho až mrazí. To já bych byla posraná strachy! :) Jediný kluk v jinak dívčí skupině (Nick Prugo alias Marc) byl do ní zamilovaný. Kdyby ne, asi by se toho všeho ani neúčastnil. Ach, ta láska... Další z party, Nicki (hraje ji Emma Watson), si díky tomuto případu našlápla kariéru - hbitě si založila blog, poskytovala rozhovory médiím, ochotně vystupovala v televizi... prostě se z toho snažila vytřískat co nejvíc. Nevadí, že kradla - hlavně že je známá, žejo. :)


Foto: www.imdb.com, www.csfd.cz

1 komentář :