29. 7. 2017

LONDON DIARY │ BRICK LANE

Tentokrát to bude o trochu jiném Londýně. Východní část města, Shoreditch, zvlášť kolem ulice Brick Lane, je vyhlášená vysokou koncentrací street artu & graffiti. Což jsem vůbec netušila, když jsem se v této oblasti poprvé objevila, lol. O to větší ale bylo moje překvapení a zdejší propojení se streetartovou scénou mě nadchlo. Pouliční umění je tu na každém kroku, od menších malůvek přes plakáty až po obrovské graffiti přes celé fasády domů. K Shoreditchi a jeho občas trochu špinavým a divokým ulicím už prostě neodmyslitelně patří. Na internetu můžete najít mapky s lokacemi těch nejlepších prací nebo se tu projít s průvodem. Mně ale bavilo mnohem víc chodit jen tak, koukat se do přilehlých uliček, zda a jak jsou ozdobené, hledat ty nejlepší kousky a nechat se překvapovat. Některé z graffiti, které jsem vyfotila, už možná na svém místě ani nejsou, street art tu přibývá doslova každý den. Nikdy vlastně nevíte, co tu přesně objevíte. A možná se vám poštěstí, že se s vámi dá do řeči sám autor graffiti, před kterým zrovna budete stát. Tak jako se to stalo mně. 😄

➽ Jak se tam dostat: zastávka overground Shoreditch High Street nebo zastávka vlaku/metra Liverpool Street
___

This time, it's gonna be about a bit different London. A city district Shoreditch, especially all around Brick Lane, is known for street art & graffiti. I didn't know that till I came there for the fist time, lol. And I was really surprised and excited, I have to say. I don't consider myself as a big graffiti fan but the connection between this part of city and street art scene is quite unique. You can find street art literally on every corner - small pictures, posters and huge graffiti all over the buildings. There are even maps showing where to find the best pieces of street art or you can join a tour guide if you want to. But I personally think the best way how to enjoy Shoreditch art is exploring streets on your own without a map and being surprised what you gonna find. Some of the art pieces I took photos of is not maybe there anymore, old graffiti are covered with fresh ones every day. You never know what you will find. And if you're lucky enough, you may meet graffiti artists face to face there - as I did. 😄

➽ How to get there: Shoreditch High Street overground station, Liverpool Street train/underground station
___

Photo, video: Ela

13 komentářů :

 1. Pouličné umenie je úžasné! Na fotkách si ho zachytila veľmi šikovne :)

  OdpovědětVymazat
 2. Úplně jsem se cítila, jako kdybych v těch ulicích sama byla :) Moc krásně zachycené umění, o této části Londýna jsem vůbec nevěděla, takže se tam těším pro příště. Děkuji ti tak za milý komentář na mém blogu, budu ráda, když se budeš i nadále vracet.

  https://thewaybya.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Tay by se mi určitě líbilo :D parádní fotky, všechno jsi skvěle zachytila :) fakt se mi moc líbí.
  Maris Novotná

  OdpovědětVymazat
 4. Shoreditch je moje nejoblíbenější čtvrť v Londýně, tam snad není nic špatně hhaha. Strašně ráda bych tam bydlela. Ty fotky jsou skvěle zpracované!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to si pospěš, četla jsem, že se tam nájmy rychle zdražují...

   Mně se tam taky líbí, jen mi přijde, že některá tamní místa jsou na můj vkus dost špinavá. :(

   Ale atmosféra je tam suprová, to jo. :)

   Ela

   Vymazat
 5. Já v Londýně zatím nebyla, ale na 18 narozeniny tam plánuji letět. Vůbec jsem nevěděla, že něco takového v Londýně je...pořád myslím na klasiku jako London Eye, Tower bridge, ale o tomto jsem ani neměla zdání. Nádhera!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V LDN je toho mnohem víc, sleduj můj blog a budeš vědět. :)))

   Vymazat
 6. Vypadá to opravdu zajímavě :)

  OdpovědětVymazat
 7. ó, streetart! ja rada streetart! v lodži je úžasný! :).
  v londýne som bola, ale iba chvíľu a veľmi rýchlo sme ho prešli, takže na také krásne ulice sme nemali čas... inak, úžasné fotky! :).

  KEJMY ♥.

  OdpovědětVymazat