20. 6. 2020

#KAMZPRAHY │ MĚLNÍK
soutok Labe a vltavského plavebního kanálu


soutok Labe a VltavyKoronavirus nám letos trochu změnil pravidla hry. Místo dovolené v zahraničí spousta z nás plánuje léto v Česku. I já teď častěji objevuju domácí půdu a mnohem víc si uvědomuju, kolik krásných míst je kolem nás. ❤ Napadlo mě je s vámi sdílet, třeba vás taky inspirují k výletu. Ráda bych vám pod titulkem (a hashtagem) Kam v Praze ukazovala místa, která v hlavním městě objevuju já (stay tuned). A pod názvem (a hashtagem) Kam z Prahy zase lokace, která jsou v blízkosti hlavního města, ideální třeba na jednodenní výlety.

Moje první zastávka: Mělník. Město na sever od Prahy, velmi jednoduše dostupné z hlavního města autobusem, pokud nemáte auto. V Mělníku jsem byla kdysi dávno ještě jako dítě a chtěla jsem si ho připomenout. Je to známá vinařská oblast, odvézt si odtamtud domů láhev vína byla pro mě tedy samozřejmost, lol. A taky plánuju, že bych se do něj mohla vrátit ještě v době podzimního vinobraní. Kdo jede se mnou? :)

Ve městě mě lákal hlavně pahorek se zámkem a vinicí, odkud je parádní výhled, především na soutok Labe a Vltavy. Ale bacha, malá záludnost: to, co z vyhlídky pravděpodobně uvidíte jako první, bude soutok Labe a plavebního kanálu Vltavy (v dálce jde vidět zdymadlo), ten "skutečný" soutok je ale o něco víc směrem doleva. Kdo se díval na fotky výše, už ví. Já se pak prošla po mostě přes Labe na druhý břeh a udělala si procházku podél plavebního kanálu, včetně malého pikniku, protože bylo ten den výjimečně krásné počasí a mě se ještě nechtělo zpět do Prahy...
___

Jak se tam dostat (jak jsem jela já):
autobusem ze zastávky Praha-Ládví za 30 - 40 min.
___

Foto: Ela

Žádné komentáře :

Okomentovat

Jediné, co skutečně vlastníme, je náš čas. Díky, že ses rozhodl/a trochu z něj věnovat právě mému blogu. ♥