3. 7. 2020

OPALOVACÍ KRÉM NA OBLIČEJ


Na letošní léto jsem si dala závazek: koupit si konečně pořádný opalovací krém určený výhradně na obličej. ☀

Kůže na tváři je mnohem citlivější než na zbytku těla, a i přesto na ni spousta z nás nepoužívá ve slunných měsících žádný opalovací krém. Já dřív spoléhala na SPF ochranu v tekutém make-upu, silly me! Ta ale není samozřejmostí a i když už v kosmetice obsažena je, stupeň ochrany bývá docela nízký. V nejžhavějších letních dnech jsem brávala zavděk i obyčejnými opalováky z drogerie. Ty ale nejsou určeny speciálně na tvář a jsou častokrát příliš mastné a hutné.

Při hledání ideálního pomocníka na léto jsem měla jasno: nespokojit se se sluneční ochranou menší než SPF 50, tedy tou maximální. Po řadě googlování jsem nakonec dala šanci mně úplně neznámé značce ze Španělka, Diet Esthetics. Jejich Bronzana Facial Cream hydratuje a vyživuje (jako krém) a poskytuje ochranný faktor proti slunci (jako opalovák). Prvním krokem u mě ale stále zůstává aplikace denního krému, jen v menším množství než jsem byla zvyklá. Až pak přichází na řadu Bronzana. Naštěstí je lehká a rychle se vstřebává, a tak nemusím ráno zbytečně trávit čas čekáním a můžu hned použít dekorativní kosmetiku. A další plusový bod: má jemnou, nenápadnou vůni, takže skoro ani nevím, že ji na tváři mám...

A příští léto? To chci pokročit ještě dál a vyzkoušet některý z opalovacích krémů na obličej v bio/přírodní kvalitě. Používáte i vy opalovací krém určený čistě na pokožku tváře? A jakou značku?
___

Foto: Ela

2 komentáře :

 1. Já přes léto používám většinou BB krémy se sluneční ochranou, i když souhlasím, že není moc vysoká. Tahle značka je docela fajn. Už jsem měla možnost pár produktů vyzkoušet.
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to je super, že je to dobrá značka, ráda od ní v budoucnu vyzkouším klidně víc věcí. ;)

   Smazat

Jediné, co skutečně vlastníme, je náš čas. Díky, že ses rozhodl/a trochu z něj věnovat právě mému blogu. ♥