23. 4. 2017

LONDON DIARY #1 │ CANARY WHARFV Diaries, které tímto článkem začínám, bych vám chtěla postupně představit má oblíbená místa v Londýně. A první zastávka je na Canary Wharf. Tohle finanční centrum na Isle of Dogs postavili na místě bývalých doků, což mu dodává neobyčejnou atmosféru. Na malém prostoru je tu shluk mrakodrapů, díky kterým se této části města přezdívá "malý Manhattan". Když zvednete hlavu, vidíte nebe a mraky odrážející se ve skle okolních budov. Představte si, že máte volný prostor a můžete vyprojektovat novou čtvrť úplně od začátku, dát každé budově, ulici, parku, lavičce a obchodu své přesné místo... to je Canary Wharf. A až tu budete, nezapomeňte se zastavit ve střešní zahradě, je to zelená oáza klidu v okolní džungli ocele a betonu. Určitě se vám tam bude líbit.

➽ Jak se tam dostat: linka metra Jubilee, zastávka Canary Wharf
___

In the coming weeks, I'd like to write Diaries posts to introduce you my favorite places in London. The first stop is Canary Wharf. The business district is located on the Isle of Dogs. This area was one of the busiest docks in the world, which gives the place very special atmosphere. There is a lot of skyscrapers on a quite small place and thanks that, Canary Wharf is known as "little Manhattan". You can see reflections of sky and clouds on the glass buildings around when you look up. Imagine you've got an empty land to design a brand new district from the very biginning, give every each building, street, park, bench and store its place... this exactly is Canary Wharf. Once you get there, don't forget to visit the Roof Garden, it's like a calm oasis of green in the surrounding jungle of iron and concrete. I bet you will love it there.

➽ How to get there: Jubilee underground line, Canary Wharf station
___

Photo: Ela

1 komentář :

  1. Střešní zahrada by se mi líbila. Pěkné fotky, musí tam být nádherně. V Londýně jsem už byla, ale tyto místa bohužel nenavštívila. :-)
    welcometomyworld

    OdpovědětVymazat