2. 2. 2019

MASKOVÁNÍDlouho jsem hledala ideální pleťovou čisticí masku. Zkoušela jsem kde kterou, ale ke každé jsem vždy měla nějaké výhrady. Pomalu už to vypadalo, že jsem si svou favoritku našla. Někdy před půl rokem jsem v regále sáhla po masce značky Freeman s cukrem a dřevěným uhlím. Chvíli trvá, než si na zvláštní konzistenci a nanášení (vlhkého černého cukru 😊) zvyknete, ale zato smývání je hračka. Což oceňuju, protože jestli něco nesnáším, tak je to vrstva zaschlé masky, která nejde dolů. Dá se použít i coby peeling, jde tedy o 2v1. Jako maska je ale podle mě lepší a účinnější než jako scrub. Jenže! Snažím se postupně veškerou svou "běžnou" kosmetiku z drogerie nahrazovat tou přírodní. Ač mě složení Freeman masky nijak neděsí a výrobce avizuje přírodní ingredience (resp. "inspirované přírodou" - hmm, co si pod tím představit?), věřím, je najdu ještě lepší. A tak mé hledání neskončilo. Máte nějaký tip na osvědčenou masku, jejíž složení je co nejvíc přírodní? Budu vděčná za každou radu.

Zatím jsem sáhla po té z Havlíkovy přírodní apotéky. Tahle čisticí tříminutová maska je ale určená výhradně na ráno. Pracuje s faktem, že se během noci na povrchu pokožky nahromadí nečistoty vyloučené z pleti. A že pouze omýt je vodou, příp. očistit pleťovým tonikem / micelární vodou nestačí. Maska se nanáší hned po probuzení na ještě neomytý a nevyčištěný obličej, nechá se působit skutečně jen tři minuty, a pak se smyje. Těch pár minut má každý, i já - a to už je co říct, protože ráno jsem většinou dost nepoužitelná a nic nestíhám. 😂 Maska má konzistenci skoro jako pleťový krém a velmi lehce se omývá - to je pro mě velké plus, jak už jsem zmiňovala výše. Z jejích účinků mám zatím velmi dobrý pocit a doufám, že mé nadšení bude jen narůstat. Máte z Apotéky vyzkoušený nějaký produkt? Dejte mi vědět. 

___

Foto: Ela

3 komentáře :

  1. Z těch přírodních masek používám většinou jílové. Buď od Saloos nebo od Nacomi. Tyhle masky jsem ještě nezkoušela, ale tu Havlíkovu apotéku bych chtěla někdy zkusit.
    Povídání nejen o kosmetice

    OdpovědětSmazat
  2. Masky od Freeman mám moc ráda :) přesně tu, co máš ty jsem měla ve vzorečkovém balení a byla parádní. Ani avokádová nebyla špatná. Tahle značka má opravdu velkou nabídku.

    Nela z blogu Růžová rtěnka

    OdpovědětSmazat